Akce a výzvy

 

Když je třeba, iniciujeme v kauzách výstavby a územního plánování nejrůznější výzvy a petice, anebo se přidáváme k jiným. Aktuálně běží dvě petice:

Petice ke kauze výstavby společnosti Penta u Masarykova nádraží:

https://masaryckalidem.cz/ 

masarycka

Petice na podporu připomínek Arniky k podkladové studii Nákladové nádraží Žižkov:

https://www.zizkovlidem.cz/ 

NNŽ dekovny dopis

Budeme rádi za Vaši podporu!

Nová dohoda pro Česko

Arnika se připojila k výzvě vzniklé pod platformou Re-set, která žádá sociálně a ekologicky udržitelnou transformaci Česka. Výzvu Green New Deal pro Česko najdete na stránkách Re-setu.

Za Prahu Udržitelnou a sousedskou

V iniciativě platformy Paměť města vznikla výzva Za Prahu udržitelnou a sousedskou, jejíž je Arnika součástí. Díky tomu byl zorganizován stejnojmenný festival, na který navázala série diskusí v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Text výzvy i seznam signatářů je k dispozici zde.

Festival prednaska

Praha - publikace

Hledáte návod jak změnit své město k lepšímu, čerpáte nápady nebo si chcete zpříjemnit volno inspirativní četbou? Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe Kanál Dunaj-Odra-Labe