• prodlužovací tuby a
 • tuby sloužící k umělé výživě.

  Výsledek těchto testů ukázal, že hodnoty tolerované denní dávky byly překročeny u krevního vaku a krevních tub pro srdeční a plicní přístroj. Proto se ministerstvo rozhodlo vydat doporučení, aby byly co možná nejvíce používány alternativy ke krevním tubám, které obsahují DEHP, vzhledem k možnému negativnímu účinku na novorozence a zejména na kojence. Americká FDA zveřejnila tolerované dávky DEHP pro každý přístroj, injekční stříkačky a infúzní zařízení; odborníkům z oblasti zdravotní péče doporučuje používat alternativy.

  Za překlad děkuje sdružení Arnika naší dobrovolnici Lindě Hotzké.

 • Novinky
  16. 06. 2003 , aktualizováno: 10. 03. 2009
  TOKIO/PRAHA

  Toxické látky

  Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

  Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

  Odpady

  Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

  Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

  Praha – město pro život

  Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

  Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Facebook Praha město pro život

  Stromy

  Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

  Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

  Řeky

  Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

  Živé Labe

  Biodiverzita

  Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

  Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

  Natura 2000 Bořena