Zeptejte se

Ekoporadna Arniky funguje bezplatně již víc než 15 let. Ročně vyřídíme stovky Vašich dotazů.

Bezplatné poradenství se vztahuje pouze na drobné dotazy, které jsme schopni vyřídit během několika minut. Náročnější úkony poskytujeme po domluvě formou placené služby.

 

Často kladené dotazy po tématických okruzích

Nejprve zkuste nalézt odpověď v často kladených dotazech. Vyberte si téma, kterého se Váš dotaz týká:


Toxické látky
Odpady
Účast veřejnosti
Stromy a aleje
Voda
Biodiverzita a ochrana přírody
Průmysloví znečišťovatelé
Územní plánování v Praze

 

Ekoporadna Arniky

Nenašli jste odpověď na svou otázku na našich webových stránkách?
Napište nám Váš dotaz přes internetový formulář, nebo napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ekoporadna sdružení Arnika je členem sítě ekologických poraden STEP.
Těžištěm práce ekologických poraden je preventivní péče o životní prostředí a podpora spolupráce rozhodujících sektorů společnosti. Ekologické poradenství si klade za cíl zpřístupňovat občanům objektivní informace o životním prostředí, o ekologických problémech a jejich řešeních, o výrobcích a jejich vlivu na životní prostředí.

 

Prostřednictvím formuláře na této stránce nás můžete kontaktovat se svým dotazem nebo konkrétním problémem z oblasti životního prostředí.

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

* Údaje označené hvězdičkou je třeba vyplnit.

Podepsáním formuláře uděluji spolku Arnika souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Poskytnuté údaje budou použity v souladu se zákonem č. 85/1990 sb., o právu petičním a dále za účelem dalšího informování. Máte právo přístupu ke svým údajům, právo na jejich opravu či vymazání a další práva stanovená zákonem č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů.

 

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Voda a biodiverzita

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe Stop kanálu Dunaj-Odra-Labe