Pro občany

Potřebujete pomocnou ruku? Poradíme vám jak v takovém případě postupovat!

Prostřednictvím formuláře na této stránce nás můžete kontaktovat se svým dotazem nebo konkrétním problémem z oblasti životního prostředí.

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

* Údaje označené hvězdičkou je třeba vyplnit.

Podepsáním formuláře uděluji spolku Arnika souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Poskytnuté údaje budou použity v souladu se zákonem č. 85/1990 sb., o právu petičním a dále za účelem dalšího informování. Máte právo přístupu ke svým údajům, právo na jejich opravu či vymazání a další práva stanovená zákonem č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů.

1. Prozkoumejte všechna zákoutí našeho webu

Náš web je plný návodů, informací, postupů či odkazů na místa, kde můžete odpovědi v rychlosti najít. Tématické sekce pečlivě zpracováváme tak, aby o dané problematice přehledně informovaly.

2. Pročtěte si naše publikace nebo zkuste doporučené odkazy

Průběžně pro vás připravujeme praktické příručky a návody, které již pomohly jejich čtenářům a čtenářkám vyřešit nejeden spor. Doporučujeme navštívit naši sekci publikace nebo rovnou zkusit naše nejnápomocnější příručky.

obcanuv pruvodce po UP     obcanuv pruvodce po EIA

  obcanuv pruvodce uzemnim a stavebnim rizenim   

Důležité informační zdroje pro veřejnost:

_Změna plánu

_Systém EIA

_Návod jak interpelovat

_Strategický plán Prahy

_Strategie adaptace hl. m. Prahy na klimatickou změnu

_Klimatický plán hl. m. Prahy do roku 2030 

_Udržitelná mobilita- Polaď Prahu

_Metropolitní plán

_Geoportál 

_Územně analytické podklady

_Atlas Praha 5000

_Analýzy a publikace Institutu plánování a rozvoje

3. Stále nenacházíte odpověď na to co vás trápí? Napište nám!

Nabízíme bezplatné poradenství, které se vztahuje na drobné dotazy, které jsme schopni vyřídit během několika minut. Preferujeme když své dotazy zasíláte prostřednictvím poradenského formuláře, dotazy vždy doputují ke kolegům a kolegyním, kteří ho zodpoví nejlépe. 

Pokud již víte kdo z nás vám poskytne radu na míru, napište nám přímo. Nejrychleji svou odpověď dostanete pokud jasně a přehledně formulujete svůj dotaz na příslušný email. Vzhledem k tomu, že kauzy jsou často spletité a můžete nás zastihnout mimo kancelář, budeme od vás tento email požadovat i když nás kontaktujete telefonicky. Je proto lepší zvolit email jako první krok. 

 

Praha - publikace

Hledáte návod jak změnit své město k lepšímu, čerpáte nápady nebo si chcete zpříjemnit volno inspirativní četbou? Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena