Pro spotřebitele

Naším snem je svět, ve kterém nebudeme muset kontrolovat při nákupu etiketu každého výrobku s obavami o své zdraví a o dopadu výrobku na životní prostředí. Přinášíme vám informace o nebezpečných sloučeninách a výrobcích s jejich obsahem, které se dostávají na český trh.

Odhalili jsme již řadu výrobků s vysokým obsahem toxických látek, které musely být následně staženy z trhu. Jak ochránit sebe a životní prostředí především odpovědným nakupováním a umírněným životním stylem vám poradí naše kniha Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně

Máte-li dotaz na ekologičnost nějakého výrobku, podívejte se do naší sekce Často kladené dotazy, kde odpovídáme mimo jiné i na vaše otázky týkající se ekologické spotřeby. Nebo nám napište svůj dotaz do naší ekoporadny, a to přes internetový formulář, nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nejpozději do 10 pracovních dní od nás obdržíte odpověď nebo vyjádření k vašemu dotazu.

Publikace

Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe Kanál Dunaj-Odra-Labe