Chraňte zdraví lidí a zakažte „věčné chemikálie”, vyzvaly nevládní organizace EU

Chraňte zdraví lidí a zakažte „věčné chemikálie”, vyzvaly nevládní organizace EU

BRUSEL/PRAHA – Arnika a dalších čtyřicet pět evropských nevládních organizací, včetně Greenpeace Europe a Friends of the Earth Europe, se v aktuálně vydaném manifestu [1]...

celý článek
Prodáváte svým zákazníkům výrobky bez jedovatých látek?

Prodáváte svým zákazníkům výrobky bez jedovatých látek?

Evropa hledá zodpovědné firmy: Přihlaste svou firmu do soutěže, kterou pořádá konsorcium AskREACH! Stačí, když budete sdílet informace o svých výrobcích v rámci dodavatelského...

celý článek
Výrobky z databáze Scan4Chem jsou bezpečné

Výrobky z databáze Scan4Chem jsou bezpečné

Sdružení Arnika společně s dalšími 10 organizacemi nechalo analyzovat výrobky z databáze Scan4Chem (1). Aplikace pro chytré telefony „Scan4Chem“, vyvinutá v rámci tohoto...

celý článek

Toxické látky ve spotřebním zboží

S chemickými látkami se setkáváme každý den a nemusí to být vždy setkání příjemné. Ačkoli to řada zákazníků nečeká, stále jsme svědky toho, že ve spotřebním zboží nacházíme jedovaté látky, které tam vůbec být nemusí nebo mohou výrobci sáhnout po jiném bezpečném (například přírodním) materiálu. Tyto výrobky, které se na pultech neměly vůbec objevit, bedlivě sledujeme a nabízíme vám různé nástroje, jak se těm škodlivým vyhnout.

Naším cílem je stav, kdy nebudeme muset kontrolovat při nákupu etiketu každého výrobku s obavami o své zdraví a dopad výrobku na životní prostředí. Proto se v Arnice často zasazujeme o co nejrychlejší a nejpřísnější zákaz těchto látek ve výrobě a zboží. Pravidelně sbíráme a analyzujeme výrobky na obsah jedovatých látek a přinášíme vám informace o nebezpečných sloučeninách a předmětech s jejich obsahem, které se dostávají na český trh.

Odhalili jsme již stovky výrobků s vysokým obsahem toxických látek. Díky studiím s výsledky těchto analýz se nám pak podařilo přesvědčit evropské politiky, aby zákaz těchto látek prosazovali. Sledujte naše šetření odhalující toxické látky ve spotřebním zboží.

Publikace

Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe Kanál Dunaj-Odra-Labe